Read O čem ženy mlčí by Kateřina Tučková Free Online


Ebook O čem ženy mlčí by Kateřina Tučková read! Book Title: O čem ženy mlčí
The author of the book: Kateřina Tučková
Date of issue: 2013
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 7.85 MB
Edition: Listen

Read full description of the books O čem ženy mlčí:

Upřímně, tato kniha mě docela zklamala. Přijde mi zvláštní, že v knize s názvem O čem ženy mlčí převažují mužští autoři, z osmi autorů pouze tři jsou ženy.

Je znát, že muži opravdu neví, o čem ženy mlčí, co neříkají. Těch pět povídek napsaných muži mi naprosto splynulo v jednu nezajímavou směs, kdy ve čtyřech se příběh točí kolem problémů ve vztahu, a jedna vůbec není ani není o ženách. Opravdu si ani nepamatuji, o čem byly, protože se světem žen nebo s jejich tajemstvími neměly nic společného. Ženy v těchto povídkách byly ploché, bez vnitřního světa, vypravěčem byl často muž nebo jím byli oba dva z páru a není z nich jasné, o čem vlastně ta daná žena v příběhu mlčí. Tyto povídky byly spíš jakýmsi předpokladem, že problémy žen se vždy točí pouze okolo mužů, středobodem všeho jsou muži, protože o čem jiném by tak asi žena mohla přemýšlet, že...

Naopak tři povídky napsané autorkami byly zajímavé a pro mě jako ženu příběhy, se kterými jsem se mohla ztotožnit. Spisovatelky v nich vystihly různé problémy, předsudky a dilemata, se kterými se žena v moderní době potýká. Jedná se o tlak zapadnout do společnosti a ztrátu dítěte, o problémy svobodné matky, na kterou se její okolí dívá skrz prsty nebo o předpoklad, že žena musí být nadšená do mateřství a je jakousi její povinností chtít zůstat doma s dítětem, aby si její muž mohl budovat kariéru. Příznačné také je, že tyto tři povídky se točí okolo ženy samotné, jejích dilemat a myšlenek a přestože v nich figurují vztahy s muži, nejsou středobodem příběhu, okolo kterého se vše točí.

Kniha mohla být skvělá, kdyby do ní vydavatelství našlo pouze autorky, takto je to bohužel skutečně slabota. Věřím tomu, že dotyční autoři jsou kvalitními spisovateli, ale těžko po nich lze chtít, aby uvěřitelně vyobrazili vnitřní svět žen, jejich myšlenky a problémy v moderním světě, když nemohou mít příliš ponětí, jak ten svět vlastně vypadá. Tato kniha je promarněnou šancí ukázat ženský svět, je to škoda, protože potenciál by tu byl. Dvě hvězdičky za ty tři povedené povídky.

Read Ebooks by Kateřina TučkováRead information about the author

Ebook O čem ženy mlčí read Online! Kateřina Tučková (nar. 1980) vystudovala dějiny umění a bohemistiku na FF MU v Brně, v současné době pracuje jako kurátorka. Debutovala novelou Montespaniáda (2006), v roce 2009 vydala román Vyhnání Gerty Schnirch, za který obdržela cenu Magnesia Litera 2010 – Knižní klub Cena čtenářů a byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého, Magnesii Literu za prózu a Cenu Jiřího Ortena. Je autorkou několika odborných publikací z oblasti českého výtvarného umění, na pomezí historie a krásné literatury se pohybuje beletrizovaný životopis Můj otec Kamil Lhoták (2008).Ebooks PDF EpubAdd a comment to O čem ženy mlčí
Read EBOOK O čem ženy mlčí by Kateřina Tučková Online free

Download PDF: o-em-eny-ml.pdf O čem ženy mlčí PDF